Biz Sizi Arayalım

  Adınız (*)

  Telefon (*)

  0530 696 36 70 0536 923 99 44

  Nikel Hurda Alımı 

  Nikel Hurda Alımı 

  Kahramanmaraş Nikel hurda alımı fiyatları, nikelin cinsi ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Değerli bir madde olan nikelden elde edilen ürünlerin kullanım ömrü zaman içerisinde tamamlanır. Bununla birlikte yıpranır ya da kullanılamaz hale gelir. Bu durumda ise Kahramanmaraş hurdacı denilince akla gelen Ceren Metal firmamızda nikel hurda alımları gerçekleştirmekteyiz. Hurda anlamında güvenilir adres olan Ceren Metal firmamıza iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşarak hurda fiyatlarını kolaylıkla sorabilirsiniz.

  Nikel Kullanım Alanları Nelerdir?

  Nikel madeni, ülkemizde mevcut olmadığı için yurt dışında ithal edilmektedir. Geri dönüştürülen her kilo nikel, maddi bir kazanç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kahramanmaraş hurdacılık denilince akla gelen Ceren Metal firmamız, nikel hurda alımı ile önemli bir rol oynayarak nikel metalini geri dönüştürmektedir. Nikel, kendine has özelliklerinden dolayı pek çok sektörde kullanılmaktadır. Metal alaşımları, paslanmaz çelik olarak kullanılması ile geniş kullanım alanlarına sahiptir.

  Saf olarak dövülmüş haldeki nikelim çok geniş kullanım alanları mevcuttur. Bunun sebebi ise nikelin sahip olduğu mekanik ve fiziksel özelliklerdir. Mekanik ve fiziksel özelliklerin yanı sıra korozyona karşı gösterdiği direnç de yüksektir. Birçok sanayide kullanılan nikel madeni, soğuk ve sıcak şekilde işlenebilmektedir. Aynı zamanda kaynak edilebilir, tornadan geçirilebilir, yüksek sıcaklıklarda mukavemetini ve sıfırın altında süneklik – tokluğunu da iyi bir şekilde korumaktadır. İşlenene nikel maddesi, mekanik özellikleri bakımında yumuşak çeliğe benzese de çeliğin aksine korozyona karşı yüksek bir dayanıklılık sergiler.